Menu

Organizator

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st.
im. F. Chopina w Nowym Sączu

Współorganizatorzy

Urząd Miasta Nowego Sącza

Nowosądecka Mała Galeria

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu

Pijalnia Artystyczna w Piwnicznej-Zdroju

Lubovnianskie Muzeum Hrad v Starej L'ubovni (Słowacja)

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu

Ośrodek Konferencyjno – Wystawienniczy Kasztel w Szymbarku

Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Uściu Gorlickim

Parafia pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej

Koncert Orkiestry Festiwalowej i solistów w nowosądeckim Ratuszu.

Program koncertu

 

Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją
Stanisława Welanyka


1. Edward Grieg – Śmierć Azy z I suity „Peer Gynt”

Edward Grieg – Sarabanda z suity „Z czasów Holberga”

Arcangelo Corelli – Concerto Grosso D-dur op. 6 nr 1

 

Orkiestra Festiwalowa w składzie:

 

I skrzypce: Ewelina Listwan, Justyna Zawiślan, Wojciech Chmielewski, Wiktoria Kaźmierczyk
II skrzypce: Jadwiga Paciej, Wioletta Kociołek, Katarzyna Chlebek, Jan Kucharski, Kamil Kościuszko, Kalina Szewczak

atówki: Dominika Kościuszko, Dorota Leonow
wiolonczele: Maria Kosacka, Ida Rogowska, Emilia Szewczak

kontrabas: Monika Hnatkiewicz

basso continuo: Anna Galanty

 

2. Fryderyk Chopin – Introdukcja i Polonez C-dur op. 3
Piotr Hausenplas – wiolonczela
Lech Napierała - fortepian

 

3. Mieczysław Karłowicz – „Na spokojnym, ciemnym morzu” op. 3 nr 4
Jasin Rammal - bas

Rafał Mokrzycki - fortepian

 

4. Ignacy Jan Paderewski – „Gdy ostatnia róża zwiędła” op. 7 nr 1
Martyna Sułek – sopran

Rafał Mokrzycki – fortepian

 

5. Zygmunt Noskowski – „Stach”
Michał Rudziński - bas

Rafał Mokrzycki – fortepian

 

6. Stanisław Moniuszko – aria Rokiczany z opery „Rokiczana”
Mariola Rudzińska – kontralt

Rafał Mokrzycki – fortepian

 

7. Witold Lutosławski - Subito

Julia Wronska - skrzypce

Zuzanna Calka - fortepian

 

8. Ignacy Jan Paderewski – „Gdy ostatnia róża zwiędła”
Karol Szymanowski – „Uwoz mamo” z cyklu „Pieśni kurpiowskie”

Justyna Wieruszewska-Biniek - sopran

Piotr Fidelus – fortepian

 

9. Johannes Brahms - Sonata d-moll op. 108 cz. I

Julia Wronska - skrzypce

Pawel Sommer – fortepian

 

10. Niccolò Paganini – Cantabile
Miłosz Mrozowski – skrzypce

Paweł Sommer – fortepian

 

11. Camille Saint-Saëns - introdukcja i rondo Capriccioso op. 28

Julia Wronska - skrzypce

Zuzanna Calka - fortepian

 

12. Antonio Vivaldi – aria Kleopatry “Squarciami pure il seno” z opery “Il Tigrane”

Georg Friedrich Handel – aria Arianny „Se nel bosco” z opery “Arianna na Krecie”

Jean-Baptiste Lully – “Enfin, il est en ma puissance” z opery “Armide”

Dagmara Barna – sopran

Piotr Fidelus – fortepian

 

13. Antonín Dvořák – Humoresque opr. T. Kenny
Heinz Both – Daisy
Karol Siedlarz, Kamil Siedlarz – klarnety

 

14. Jacques Offenbach – „Barcarolle” z „Opowieści Hoffmanna”

Dorota Wierzbowska – 1 klarnet
Marcin Kozyra - 2 klarnet

Karol Siedlarz – 3 klarnet

 

15. František Kramář – Koncert podwójny op. 91
cz. I Allegro

Alicja Konopka – 1 klarnet

Jan Jakub Bokun – 2 klarnet

Zuzanna Całka – fortepian

 

16. Igor Strawiński – 3 utwory na klarnet solo
Alicja Konopka - klarnet