Menu

Organizator

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st.
im. F. Chopina w Nowym Sączu

Współorganizatorzy

Urząd Miasta Nowego Sącza

Nowosądecka Mała Galeria

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu

Pijalnia Artystyczna w Piwnicznej-Zdroju

Lubovnianskie Muzeum Hrad v Starej L'ubovni (Słowacja)

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu

Ośrodek Konferencyjno – Wystawienniczy Kasztel w Szymbarku

Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Uściu Gorlickim

Parafia pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej

Koncert Finałowy I turnusu w Ratuszu w Nowym Sączu.

Program koncertu

 

1. Gerald Finzi – Tango „Impression”

Judith Le Monnier – skrzypce

Klaudiusz Baran - akordeon

 

2. Jenö Hubay - Hejre Katie

Aleksandra Szlaga – skrzypce

Klaudiusz Baran - akordeon

 

3. Prezentacja dziecięcego zespołu rytmiki w ramach programu “Edukacja dla najmłodszych”

Jehan Chardavoine – “Une jeune fillette” (1576)

Anonim – Branle des Lavandieres

Parson's Farewell – wg. Johna Playforda

Wykonawcy:

- taniec: Ignacy Barcz, Alicja Furmańczyk, Emilia Kamińska, Maksymilian Kotarba, Lucjan Maćkowiak, Patrycja Sadowska, Agnieszka Szczepaniak, Daria Szabela, Maria Szabela, Michalina

Świderska

- skrzypce: Maciej Tomaszewski, Wiktor Mieczykowski

- śpiew: Jérémie Laurent, Judith Le Monnier

Barbara Brzezińska – klawesyn, przygotowanie prezentacji

 

4. Romuald Twardowski – Oberek

Wiktor Mieczykowski – skrzypce

Ewa Budniak – fortepian

 

5. Johann Sebastian Bach – Menuet g-moll

Alicja Furmańczyk – fortepian

 

6. Johann Sebastian Bach – Menuet G-dur

Michalina Świderska – fortepian

 

7. Ewa Iwan – „W zagrodzie”

Daria Szbela – skrzypce

 

8. S. Fletcher – Wielbłądy

Patrycja Sadowska – skrzypce

Wiktor Mieczykowski – skrzypce

 

9. Robert Schumann – Sceny dziecięce – Strachy

Mikołaj Frach – fortepian

 

10. Paul Harris – Clowns

Klara Szczepkowska – flet

Barbara Brzezińska – fortepian

 

11. Wolfgang Amadeus Mozart – „Allegretto”

Maria Szabela – flet

Barbara Brzezińska – klawesyn

 

12. Antonio Vivaldi – Koncert F-dur cz. I

Zuzanna Hejnar - flet

Barbara Brzezińska – fortepian

 

13. Emil Młynarski - Mazur

Wojciech Chmielewski – skrzypce

Marianna Waszkiewicz – fortepian

 

14. S. Fletcher – Jig

Lucjan Maćkowiak – skrzypce

Barbara Brzezińska – fortepian

 

15. Henryk Wieniawski – Obertas

Emma Moss – skrzypce

 

16. Béla Bartók - Duet nr 27 Limping Dance, nr 28 Sorrow

Igor Frolov – opr. K. Kaleta - Divertissement
Maciej Tomaszewski - skrzypce

Wiktor Mieczykowski – skrzypce

Barbara Brzezińska – klawesyn

 

17. Béla Bartók – Sontatina cz. I

Maciej Tomaszewski – skrzypce

Ewa Budniak – fortepian

 

18. Antonio Vivaldi – Koncert na flet piccolo RV443 cz. II i III

Daniel Mieczkowski – flet piccolo

Marianna Waszkiewicz – fortepian

 

19. Philippe Gaubert – Madrigal

Marta Dzięcioł – flet

Marianna Waszkiewicz – fortepian

 

20. Johann Friedrich Burgmüller - Dzwony poranne op.109 nr 9

Paul Beaumont – Tarantella

Monika Dzięcioł – fortepian

 

21. Paul Taffanel – Andante Pastoral et scherzettino

Jan Chłap – flet

Marianna Waszkiewicz – fortepian

 

22. Astor Piazzolla – Libertango

Wiktor Mieczykowski, Emma Moss – skrzypce

Łukasz Brzezina - akordeon

 

23. Scott Joplin – New Rag

Maciej Tomaszewski - skrzypce

Wiktor Mieczykowski – skrzypce

Barbara Brzezińska – klawesyn

 

24. Piotr Czajkowski - Dwa tańce z suity „Dziadek do orzechów”

Kwartet fletowy w składzie: Jan Chłap, Daniel Mieczkowski, Karina Kamizela, Gabriela Ziniewicz

 

25. Jules Mouquet – Sonata „La Flute de Pan” cz. I “Pan et les Bergeres”

Karina Kamizela – flet

Marianna Waszkiewicz – fortepian

 

26. Charles Duncan – Prelude B minor

Zuzanna Domagalska - gitara

 

27. Silvius Leopold Weiss – Passacaglia

Issac Albeniz – Cadiz

Mateusz Puter – gitara

28. Johann Sebastian Bach – Preludium c-moll

Szymon Faryj – akordeon

 

29. Domenico Scarlatti – Sonata A-dur

Władimir Runczak – Portret Paganiniego

Felix Mendelssohn-Bartholdy – Prząśniczka

Łukasz Brzezina – akordeon

 

30. François Francoeur – Sonata E-dur

Adagio

Allegro

Estera Wityńska - wiolonczela

Barbara Brzezińska – klawesyn

 

31. Édouard Lalo – Koncert wiolonczelowy cz. I

Barbara Kaczmarek - wiolonczela

Aleksander Dębicz – fortepian

 

32. Paul Bonneau - Concerto pour Alto Saxophone et Orchestre,

cz. II Andante

Maciej Półtorak - saksofon

Ewa Skardowska - fortepian

 

33. Aleksandr Głazunow- Concerto Es-dur pour Alto Saxophone et Orchestre

Wiktoria Koziara - saksofon

Ewa Skardowska – fortepian

 

34. André Waignein – „Petite Gavotte”, „Dans le style de Mozart”

Orkiestra fletowa

 

35. Franz Anton Hoffmeister – Koncert D-dur cz. I

Anna Monachowicz - altówka

Rafał Mokrzycki – fortepian

 

36. Robert Schumann – „Märchenbilder”

Nicht schnell

Rash

Langsam

Wojciech Koczur – altówka

Ewa Skardowska – fortepian

 

37. Karol Szymanowski – II Koncert skrzypcowy

Natalia Żebrowska – skrzypce

Barbara Halska – fortepian

 

38. Carl Philipp Emanuel Bach – Sonata e-moll

Adagio

Allegro

Menuet

Maria Peradzyńska – flet

Barbara Brzezińska – klawesyn

 

39. Pablo de Sarasate – Romas andaluzyjski

Maksymilian Frach – skrzypce

Ewa Skardowska – fortepian

 

40. Christian Sinding - Suita na skrzypce i fortepian

Édouard Lalo – Symfonia hiszpańska cz. IV

Aleksandra Szlaga – skrzypce

Aleksander Dębicz – fortepian

 

41. Camille Saint-Saëns – Koncert h-moll cz. II

Wolfgang Amadeus Mozart – Sonata G-dur KV379

Aleksander Zarzycki – Mazurek

Monika Hirsch - skrzypce
Aleksander Dębicz – fortepian

 

42. Paul Hindemith – Trauermusic

Joanna Kapusta - altówka

Rafał Mokrzycki – fortepian

 

43. Bertrand Gröger - African Call

Roger Treese – Hear our cry

Zespół wokalistów jazzowych: African Band

 

44. Wayne Shorter - Virgo

Małgorzata Szewczyk - flet

 

45. Krzysztof Penderecki – Kadenza

Wojciech Koczur – altówka

 

46. Georges Hüe – Fantaisie

Gabriela Ziniewicz – flet

Marianna Waszkiewicz – fortepian

 

47. Antonio Vivaldi – Koncert D-dur „Szczygieł” cz. I

Maria Mazurek – flet

Marianna Waszkiewicz – fortepian

 

48. Richard Rodney Bennett – „Summer Music” cz. I i II

Aleksandra Karpiuk – flet

Marianna Waszkiewicz – fortepian

 

49. Luigi Boccherini – Koncert G-dur cz. I

Dorota Szwoch – wiolonczela

Ewa Skardowska – fortepian

 

50. François Francoeur – Sonata E-dur cz. I

Maciej Gąsior - wiolonczela

Ewa Skardowska – fortepian

 

51. Johann Sebastian Bach – Sonata G-dur BWV1027 cz. I i II

Jerzy Oleksiak – wiolonczela

Barbara Brzezińska – fortepian

 

52. Georg Goltermann – Capriccio

Agnieszka Kiljan - wiolonczela

Ewa Skardowska – fortepian

 

53. Wolfgang Amadeus Mozart – „Wesele Figara ‘’ aria Cherubina z II aktu „Voi,che sapete’’

Christoph Willibald Gluck -  „Parys i Helena” aria Parysa z I aktu „O del mio dolce ardor’’

Julia Tomkiel - sopran

Szymon Kowalczyk - fortepian

 

54. Edvard Grieg -  Pieśń Solveigi    

Wolfgang Amadeus Mozart – „Cosi fan tutte ‘’ aria Despiny z II aktu  „Una donna ‘’

Ewa Kropiwnicka – sopran

Szymon Kowalczyk - fortepian

  

55. Wolfgang Amadeus Mozart – ”Czarodziejski flet” – aria Królowej Nocy z II aktu „Der holle Rache kocht in meinem Herzen’’

Charles Gounod – „Romeo i Julia’’ aria Julii z IV aktu „Amour ,ranime mon courage”

Olga Siemieńczuk – sopran

Szymon Kowalczyk - fortepian

 

56. Franz Liszt – „Die Lorelei“ S. 273

Richard Strauss – „Morgen!“ Op. 27 nr 4

Caroline Jestaedt – sopran

Lech Napierała - fortepian

 

57. Giacomo Puccini – „Donte lieta usci” – aria Mimi z opery „Cyganeria”

Gabriel Fauré – „Green” Op. 58, nr 3 z cyklu “Cinq mélodies de Venise”

Aleksandra Wiwała - sopran

Lech Napierała - fortepian

 

58. Jules Massenet – Aria Charlotty z opery „Werther”

Mareike Jankowski - mezzosopran

Lech Napierała - fortepian

 

59. Giovanni Battista Pergolesi – „Tu me da me dividi” - aria z opery „L’ Olimpiade”

Dorota Szczepańska - sopran

Lech Napierała - fortepian

 

60. Antonio Caldara – Arietta z opery “La Costanza in amor vince l'inganno” – “Sebben, crudele”

Adrianna Bałuszyńska - sopran

Piotr Fidelus – fortepian

 

61. Wolfgang Amadeus Mozart – “Deh vieni non tardar” z IV aktu “Wesele Figara”

Aria Hrabiny “Porgi amor” z II aktu opery “Wesele Figara”

Katarzyna Moląg - sopran

Piotr Fidelus – fortepian

 

62. Wolfgang Amadeus Mozart – Aria Hrabiego Belfiore “Che belta” z opery “La finta giardiniera”

Sławomir Urmański – bas

Piotr Fidelus – fortepian

 

63. Joaquin Rodrigo – „ Con qué la lavaré?”, “De dónde venís, amore?”

z cyklu „4 madrigales amatorios”

Karol Szymanowski – „Samotny księżyc”, „Pięsni księżniczki z baśni”

Jadwiga Kirchanek - sopran

Piotr Fidelus – fortepian

 

64. Antonín Dvořák – Aria Rusałki „Mesicku na nebi hlubokem” z opery „Rusałka”

Witold Lutosławski – Pieśń „ La Sauterelle” z cyklu Chantefleurs et chantefables”

Valentyn Sylvestrov - Pieśń „Chocz ty ne budesz kwitkoju cwisty” z cyklu 5-ciu pieśni ukraińskich na sopran i fortepian

Klaudia Ziajkowicz – sopran

Piotr Fidelus – fortepian

 

65. Wolfgang Amadeus Mozart – Aria Fiordiligi „Come scoglio” z opery „Cosi fan tutte”

Olga Kulchyńska – sopran
Piotr Fidelus – fortepian