Menu

Organizator

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st.
im. F. Chopina w Nowym Sączu

Współorganizatorzy

Urząd Miasta Nowego Sącza

Nowosądecka Mała Galeria

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu

Pijalnia Artystyczna w Piwnicznej-Zdroju

Lubovnianskie Muzeum Hrad v Starej L'ubovni (Słowacja)

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu

Ośrodek Konferencyjno – Wystawienniczy Kasztel w Szymbarku

Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Uściu Gorlickim

Parafia pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej

Koncertowy piątek

W piątek festiwalowa publiczność miała w czym wybierać. Koncerty pn. „Spotkania Nowy Sącz – Valdres: Nowe Krajobrazy, Nowe Perspektywy Muzyczne” odbywały się w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, w Kawiarni Artystycznej Pijalni w Piwnicznej-Zdroju oraz na Zamku Lubowniańskim w Starej Lubovni na Słowacji.

Program koncertu w MCK SOKÓŁ:

 

1. Fryderyk Chopin – Polonez A-dur op. 40 nr 1

Jakub Koterba – fortepian

 

2. Fryderyk Chopin – Mazurek f-moll op. 63 nr 2

Weronika Król – fortepian

 

3. Robert Muczyński – Sonata cz. I

Andante maestoso

Grzegorz Bil – saksofon

Ewa Skardowska-Kiljan – fortepian

 

4. Mikołaj Rimski-Korsakow – Lot trzmiela

Julia Klimek – fortepian

 

5. Fryderyk Chopin – Polonez B-dur op. 71 nr 2

Mateusz Perz – fortepian

 

6. Sergiusz Rachmaninov – Romans op. 6

Aleksandra Szlaga – skrzypce

Alleksandra Dallali - fortepian

 

7. Paule Maurice – Tableaux de Provense cz. II i III

Joanna Blejwas – saksofon

Ewa Skardowska-Kiljan – fortepian

 

8. Eugène Ysaÿe – „Ballada”

Maksymilian Cybowski – skrzypce

 

 

Program koncertu w Piwnicznej-Zdroju:

 

1. Wolfgang Amadeusz Mozart – Koncert G-dur KV216, cz.I, II

Maksymilian Cybowski – skrzypce

Paweł Sommer – fortepian

 

2. Wolfgang Amadeusz Mozart – „Wesele Figara” – rec. i aria Susanny „Deh vieni”

Karol Szymanowski – „Lecioły zórazie”

Maria Katarzyna Sobczyk – sopran

Szymon Kowalczyk – fortepian

 

3. Wolfgang Amadeusz Mozart – „Cosi fan tutte” aria Despiny „In nomini, in soldati”

Giuseppe Verdi – „Bal Maskary” aria Oscara z III aktu „Saper Vorreste”

Aleksandra Grzywocz – sopran

Szymon Kowalczyk – fortepian

 

4. Georg Friedrich Haendel – „Das zitternde Glänze”

Georg Friedrich Haendel – „Meine Seele hört im Sehen“

Anastazja Golachowska – sopran

Antonina Golachowska – obój

Szymon Kowalczyk - fortepian

 

5. Darius Milhaud – Suite pour Violon,

Clarinette et Piano

Overture

Divertissement

Jen

Introduction et finale

Stefan Stałanowski – skrzypce

Philippe Pachet - klarnet

Marie Claude Werchowska – fortepian

 

6. Witold Friemann – Pieśń “Dziewczyna”

Charles Gounod – Walc Julii z opery „Romeo i Julia” – „Je veux vivre”

Magdalena Skawińska – sopran

Szymon Kowalczyk - fortepian

 

7. Wiktor Własow – Bossa Nova

Michał Główka - akordeon

 

8. Eugeniusz Derbienko – Suita „Dzieci pierestrojki“

I - W szponach deficytu

II – Tango

III - Superman

Viktor Gridin – Wariacje „Jechał kozak za Dunaj”

Igor Szamo - Poranek w lesie

Łukasz Brzezina – akordeon