Menu

Organizator

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st.
im. F. Chopina w Nowym Sączu

Współorganizatorzy

Urząd Miasta Nowego Sącza

Nowosądecka Mała Galeria

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu

Pijalnia Artystyczna w Piwnicznej-Zdroju

Lubovnianskie Muzeum Hrad v Starej L'ubovni (Słowacja)

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu

Ośrodek Konferencyjno – Wystawienniczy Kasztel w Szymbarku

Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Uściu Gorlickim

Parafia pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej

Koncertowanie w muzeum

 

Kolejny koncert uczestników kursu odbył się w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu. Bogaty program koncertu dał melomanom możliwość wysłuchania utworów nie tylko na fortepian, ale również flet, skrzypce, altówkę, klarnet, wiolonczelę, saksofon czy głosy solowe.

 

Program koncertu:

 

1. Siergiej Abramow – „Taniec wschodni”

Magdalena Habera – flet

Zbigniew Szewczyk – fortepian

 

2. Wilhelm Popp – „Mały koncert”

Aleksandra Zielińska – flet

Zbigniew Szewczyk – fortepian

 

3. Aram Khachaturian - Trio na klarnet, skrzypce i fortepian

Djender Juliette – skrzypce

Pauline Walczak – klarnet

Lefrancq-Dubois Luce - fortepian

 

4. Jean-Louis Tulou – Grand Solo nr 5

Agata Głodek – flet

Marianna Waszkiewicz – fortepian

 

5. J. S. Bach – I Suita G-dur BWV1007

J. S. Bach – Menuet I i II, Gigue

Estera Wityńska – wiolonczela

 

6. Charles-Marie Widor – Suita cz. I i II

Agnieszka Waldhelm – flet

Marianna Waszkiewicz – fortepian

 

7. Georg Goltermann – Capriccio op. 49 nr 4

Antoine Gajny – wiolonczela

Marzena Buchwald – fortepian

 

8. Gabriel Fauré – Elegia op. 24

Adam Szymański – wiolonczela

Marzena Buchwald – fortepian

 

9. Alojzy Thomys – 3 Miniatury na saksofon altowy

Lherminier Romain – saksofon

Ewa Skardowska – fortepian

 

10. Paule Maurice - Tableaux De Provence cz. IV

Joanna Blejwas – saksofon

Ewa Skardowska - fortepian

 

11. Jerome Naulais – „Frissons” na saksofon i fortepian

Faustine Martens – saksofon

Ewa Skardowska - fortepian

 

12. Carl Maria von Weber – Concertino

Pauline Walczak – klarnet

Ewa Skardowska – fortepian

 

13. Jules Massenet – Medytacja

Marzena Mich – skrzypce

Zbigniew Szewczyk – fortepian

 

14. Franciszek Liszt – Św. Franciszek a Paulo kroczący po falach

Franciszek Liszt – Campanella

Marie Claude Werchowska - fortepian

 

15. Luigi Boccherini – Sonata A-dur G. 4 cz. I i II

Duet wiolonczelowy: Aleksandra Lingar, Allicja Kozak

 

16. Charles-Auguste de Bériot – I Duo Concertante cz. I

Moderato

Duet skrzypcowy: Jacek Dominiczak, Martyna Jabłońska

 

17. Henryk Wieniawski – „Legenda”

Martyna Jabłońska – skrzypce

Aleksandra Dallali – fortepian

 

18. Karl Stamitz – Koncert D-dur nr 1 na altówkę cz. I

Allegro non troppo

Wei Zhang – altówka

Wojciech Wróbel – fortepian

 

19. Jan Sebastian Bach – Preludium i fuga fis-moll t. II

Lucyna Jeziorna – fortepian

 

20. Wolfgang Amadeusz Mozart – Sonata a-moll cz. I

Weronika Manikowska – fortepian

 

21. Fryderyk Chopin – Walc op. 64 nr 1

Juliette Djender - fortepian

22. Niccolò Paganini – 24 kaprys

Maksymilian Cybowski – skrzypce

 

23. Wolfgang Amadeusz Mozart – aria Zerliny „Vedrai, carino” z op. „Don Giovanni”

Adrianna Bałuszyńska – sopran

Agnieszka Kaczmarek-Seguchi - fortepian

 

24. Wolfgang Amadeusz Mozart – Sonata na cztery ręce

Luce Lefrancq-Dubois - fortepian

Romain Lherminier – fortepian

 

25. Francesco Provenzale – „Deh rendetemi, ombre care” z op. „La Stellidaura vendicata”

Jakub Łęczycki – bas-baryton

Agnieszka Kaczmarek-Seguchi – fortepian

 

26. Fryderyk Chopin – Polonez cis-moll

Ellison Bontemps – fortepian

 

27. Domenico Sarri – „Non ha ragione, ingrato” z op. „Didone abbandonata”

Anna Ganclerz - sopran

Agnieszka Kaczmarek-Seguchi – fortepian

 

28. Fryderyk Chopin – Walc Des-dur

Juliette Djender – fortepian

 

29. Wolfgang Amadeusz Mozart – aria Zuzanny „Venite, inginocchiatevi!” z op. “Wesele Figara”

Karolina Nowotarska - sopran

Agnieszka Kaczmarek-Seguchi – fortepian

 

30. Stanisław Moniuszko – aria Skołuby “Ten zegar stary” z op. „Straszny dwór”

Arkadiusz Jakus - bas

Agnieszka Kaczmarek-Seguchi – fortepian

 

31. Niccolò Paganini – Cantabile

Helena Szwoch – skrzypce

Julia Klimek – fortepian

 

32. Ignaz Joseph Pleyel – Duet G-dur

Agata Oling - skrzypce

Marta Halaś – skrzypce