Menu

Organizator

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st.
im. F. Chopina w Nowym Sączu

Współorganizatorzy

Urząd Miasta Nowego Sącza

Nowosądecka Mała Galeria

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu

Pijalnia Artystyczna w Piwnicznej-Zdroju

Lubovnianskie Muzeum Hrad v Starej L'ubovni (Słowacja)

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu

Ośrodek Konferencyjno – Wystawienniczy Kasztel w Szymbarku

Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Uściu Gorlickim

Parafia pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej

Zakończenie pierwszego turnusu godne rekordu Guinnessa

Ponad 8-godzinny maraton koncertowy zgotowali publiczności uczestnicy i wykładowcy pierwszego turnusu XV Międzynarodowego Kursu Interpretacji Muzycznej, który od 25 lipca odbywa się w Nowym Sączu. Miłośnikom wakacyjnych spotkań z muzyką zaprezentowało się ponad 150 artystów. Koncert rozpoczął się od akcentu norweskiego. Suitę nr 1 op. 47 Peer Gynt Edwarda Griega zagrała Międzynarodowa Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Bernarda Le-Monnier. W programie oprócz występów solowych, nie zabrakło również ciekawych duetów, tercetów, kwintetów a nawet sekstetów. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami.

 

Program koncertu:

 

1. Edward Grieg – Suita nr 1 op. 47 Peer Gynt

Poranek (Allegretto pastorale)

Śmierć Azy (Andante doloroso)

W grocie Króla Gór (Alla marcia e molto moderato)

Edward Grieg – Suita nr 2 op. 55 Peer Gynt

Taniec arabski (Allegretto vivace)

Pieśń Solwejgi (Andante)

George Bizet – Suita Arlezjanka

Farandole

Międzynarodowa Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Bernarda Le-Monnier

 

2. A. Schönberg - Verklärte Nacht

Sekstet w składzie: Beata Halska Le-Monnier - skrzypce, Filip Lipski - skrzypce, Aneta Dumanowska – altówka, Janusz Pisarski – altówka,
Zdzisław Łapiński – wiolonczela, Piotr Hausenplas - wiolonczela

 

3. S. B. Poradowski – Kaprys na kontrabas solo nr 2

Adam Wardziak – kontrabas

 

4. G. Bacewicz - Kaprys polski na skrzypce solo

Magdalena Ziarkowska – skrzypce

 

5. S. Rachmaninow – Wokaliza

Helena Szwoch – skrzypce

Julia Klimek – fortepian

 

6. Ch. W. Gluck/F. Kreisler – Melodie

Lone Meinich – skrzypce

Gunnar Flagstad – fortepian

 

7. A. Diabelli – Rondo

Augustin Le-Monnier – fortepian

 

8. J. S. Bach/Ch. Gounod – Ave Maria

Bernard Le-Monnier – skrzypce

Augustin Le-Monnier – fortepian

 

9. M. Moszkowski – Spanish dance

Augustin Le-Monnier – fortepian

Kristin Fyrand Mikkelsen – fortepian

 

10. E. Grieg – Sonata G-dur op. 13

I Lento doloroso – Allegro vivace

II Allegretto tranquillo

III Allegro animato

Hugo Hilde – skrzypce

Gunnar Flagstad – fortepian

 

11. E. Grieg – Sonata c-moll op. 45

III Allegro animato

Emilie Gudim – skrzypce

Ellisiv Tandberg – fortepian

 

12. W. Własow – Bosa-Nova

Tomasz Więcek – akordeon

 

13. W. A. Mozart – aria Cerliny „Vedrai carino”z opery „Don Giovanni”

Weronika Manikowska – sopran

Szymon Kowalczyk – fortepian

 

14. J. Massenet – „Éĺegie”

Eve Le Liboux – sopran

Szymon Kowalczyk – fortepian

 

15. W. A. Mozart – Sonata D-dur KV 284 cz.I Allegro

Weronika Król – fortepian

 

16. D. Popper – „Taniec gnomów”

Jakub Mirczak – wiolonczela

Marzena Buchwald – fortepian

 

17. T. Serocki – II Preludium z „Suity Preludiów”

Julia Klimek – fortepian

 

18. K. Szymanowski – Kołysanka „La Berceuse d`Aitacho

Enia” op.52

F. Chopin – Nokturn e-moll op. 72 nr 1

w transkrypcji A. Auer i J. Kucharski

Agnieszka Świgut – skrzypce

Aleksandra Dallali – fortepian

 

19. O. Rieding – Koncert a-moll w stylu węgierskim cz. I

Maria Mich – skrzypce

Zbigniew Szewczyk – fortepian

 

20. J. F. Händel – „Das Zitternde Glänzen...“

Anastazja Golachowska – sopran

Antonina Golachowska – obój

Szymon Kowalczyk – fortepian

 

21. G. Verdi – Scena i romanza Joanny “Qui! Qui... O fatidica foresta” z opery „Joanna d’Arc”

Katarzyna Wawrzyniuk – sopran

Lech Napierała – fortepian

 

22. F. Chopin – Finał z Sonaty h-moll op. 58

Ellisiv Tandberg – fortepian

 

23. B. Bartok – Tańce rumuńskie

S. Rachmaninow – Wokaliza

Anna Myszkowska – skrzypce

Aleksandra Dallali – fortepian

 

24. J. F. Händel – Aria z oratorium „Josua”

Izabella Goldstein – sopran

Szymon Kowalczyk – fortepian

 

25. C. Saint-Saens – „Łabędź”

Dorota Szwoch – wiolonczela

Marzena Buchwald – fortepian

 

26. N. Paganini – 24 kaprys

Maksymilian Cybowski – skrzypce

 

27. A. Parisotti – „Se tu m’ami…”

Karolina Borodziuk – sopran

Szymon Kowalczyk – fortepian

 

28. S. Rachmaninow – Wariacje nt. Corellego

Zuzanna Całka – fortepian

 

29. Ignaz Joseph Pleyel – Duet F-dur

Agata Oling - skrzypce

Marta Halaś – skrzypce

 

30. E. Enesco - Konzertstück

Wei Zhang – altówka

 

31. L. Bernstein – Sonata na klarnet i fortepian

Alicja Konopka – klarnet

Ewa Skardowska – fortepian

 

32. G. Cassado - Requiebros

Magdalena Abramowicz - wiolonczela

Marzena Buchwald – fortepian

 

33. G. F. Telemann – „Sonata” G-dur cz. I na dwa saksofony altowe

Duet: Romain Lherminier, Weronika Bębenek

 

34. Ch. A. de Bériot – I Duo Concertante cz. I

Moderato

Duet skrzypcowy: Jacek Dominiczak, Martyna Jabłońska

 

35. W. F. E. Bach – Preludium na 6 rąk

Weronika Król, Materusz Rettner, Gunnar Flagstad
- fortepian

 

36. A. Vivaldi – Sonata g-moll na 2 oboje cz. I

Duet obojowy: Aleksandra Majda, Anna Kudala

Wojciech Wróbel – fortepian

 

37. E. Bloch – „Suita hebrajska” cz. II i III

Processional

Affirmation

Natalia Reichert – altówka

Lech Napierała - fortepian

 

38. P. Gaubert – Fantazja na klarnet i fortepian

Barbara Staszewska – klarnet

Ewa Skardowska – fortepian

 

39. P. Morlacchi – „Il Pastore Svizzero”

Jagoda Krzemińska – flet

Marianna Waszkiewicz – fortepian

 

40. M. Glinka – Sonata na altówkę i fortepian cz. I

Weronika Kociołek – altówka

Lech Napierała – fortepian

 

41. F. Chopin – Polonez A-dur op. 40 nr 1

Jakub Koterba – fortepian

 

42. G. Puzzini – aria Manon „In quelle trine morbide” z opery „Manon Lescaut”

Dorota Makulec – sopran

Agnieszka Kaczmarek-Seguchi - fortepian

 

43. I. Szamo – Poranek w lesie

Łukasz Brzezina - akordeon

44. J. F. Fasch – Koncert G-dur

Sekstet obojowy: Arkadiusz Krupa, Maksymilian Lipień, Joanna Monachowicz, Marta Mizgała, Joanna Turczyńska, Kacper Sokołowski

Wojciech Wróbel – fortepian

 

45. G. F. Teleman – Sonata A-dur na flet i skrzypce

Grząba Małgorzata – flet

Marta Płomińska – skrzypce

 

46. S. Joplin – Ragtime Syncopation

Kwintet w składzie: Stefan Stałanowski – skrzypce, Clement Holvoet – skrzypce, Ermenegarde Aubrun – altówka, Antoine Gajny – wiolonczela,
Maciej Sadowski – kontrabas

 

47. D. Szostakowicz – I koncert Es-dur op. 107 cz. I

Adam Woźniak – wiolonczela

Ewa Skardowska – fortepian

 

48. S. Prokofiew – Concertino op. 132 cz. I

Alicja Kozak – wiolonczela

Marzena Buchwald – fortepian

 

49. H. Wolf – „Das Ständchen”

H. Wolf – „Die Nacht”

Paweł Wytrążek - tenor

Agnieszka Kaczmarek-Seguchi - fortepian

 

50. G. Kurtág – Jelek I i II

Ermenegarde Aubrun - altówka

 

51. W. A. Mozart – Recitativ i aria Zuzanny z IV aktu opery „Wesele Figara“

Katarzyna Maria Sobczyk – sopran

Szymon Kowalczyk – fortepian

 

52. F. Kreisler – Sicilienne et Rigaudon

Arthur Lanneau-Cassan – skrzypce

 

53. W. A. Mozart – Aria Despiny z II aktu opery „Cosi fan tutte”

Aleksandra Grzywocz – sopran

Szymon Kowalczyk – fortepian

 

54. R. Boutry – Divertimento

Jakub Jarosz – saksofon

Paweł Sommer – fortepian

 

55. C. Saint-Saens – I Koncert a-moll cz. 1

Justyna Orzechowska - wiolonczela

Marzena Buchwald – fortepian

 

56. W. A. Mozart – Aria Cherubina – „Voi che sapete” z opery „Wesele Figara”

Anna Kajdasz – sopran

Szymon Kowalczyk – fortepian

 

57. N. Paganini – Wariacje na jednej strunie na temat z opery „Mojżesz w Egipcie”

Tamara Behler - wiolonczela

Marzena Buchwald – fortepian

 

58. F. Chopin – Polonez B-dur op. 71 nr 2

Mateusz Perz – fortepian

 

59. G. F. Telemann – „Sonata” D-dur cz. I na dwa saksofony altowe

Duet saksofonowy: Romain Lherminier, Faustine Martens

 

60. W. A. Mozart – Sonata e-moll

Gabriela Dąbrowska – skrzypce

Aleksandra Dallali – fortepian

 

61. G. Puccini – Duet Mimi i Rodolfo „Dunque é proprio finita!” z opery „Cyganeria”

Dorota Makulec – sopran

Paweł Wytrążek – tenor

Agnieszka Kaczmarek-Seguchi - fortepian

 

62. Ch. Gounod – Aria „Je veux vivre...“ z opery
„Romeo i Julia”

Magdalena Skawińska – sopran

Szymon Kowalczyk – fortepian

 

63. G. Verdi – „Brindisi”

Edyta Orman – sopran

Szymon Kowalczyk – fortepian

 

64. F. Chopin – Nokturn b-moll op. 9 nr 1

w transkrypcji K. Lipiński J. Kucharski

Agnieszka Świgut – skrzypce

Aleksandra Dallali – fortepian

 

65. J. Sibelius - Koncert skrzypcowy d-moll cz. 2 i 3

Aleksandra Szlaga - skrzypce

Aleksandra Dallali – fortepian