Menu

Organizator

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st.
im. F. Chopina w Nowym Sączu

Współorganizatorzy

Urząd Miasta Nowego Sącza

Nowosądecka Mała Galeria

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu

Pijalnia Artystyczna w Piwnicznej-Zdroju

Lubovnianskie Muzeum Hrad v Starej L'ubovni (Słowacja)

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu

Ośrodek Konferencyjno – Wystawienniczy Kasztel w Szymbarku

Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Uściu Gorlickim

Parafia pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej

Muzycy w bajkowej scenerii Bardejova

Młodzi artyści XV Międzynarodowego Kursu Interpretacji Muzycznej ponownie zagrali na Słowacji. Koncert odbył się w plenerze na Rynku Bardejova - jednego z najstarszych miast słowackich, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Urokliwa, wręcz bajkowa sceneria starówki oraz umiejętnie dobrany repertuar sprawiły, że obecni na koncercie melomani mogli poczuć się jak w innej epoce.

 

 

Program koncertu:

1. W. A. Mozart – Divertimento nr 3 na trio smyczkowe KV229
Allegro
Menuetto
Adagio
Menuetto
Rondo
Trio Concordia: Aleksandra Bucholc - I skrzypce,
Katarzyna Seremak – II skrzypce,
Natalia Reichert – altówka

2. Astor Piazzola – Libertango
Henry Mancini – Moon River
Mateusz Pisulak – saksofon I altowy
Antoni Kuzak - saksofon II altowy
Bartłomiej Noszka - saksofon tenorowy
Antoni Szczęsny - saksofon barytonowy

3. Antoni Dvorak – Smyczkowe trio op. 75a
Cavatina
Capriccio
Romanze
Elegie
Trio Concordia: Aleksandra Bucholc - I skrzypce,
Katarzyna Seremak – II skrzypce,
Natalia Reichert – altówka

 

4. J. S. Bach – Preludium i fuga z V Suity na wiolonczelę solo
Stanisław Peryt - wiolonczela

5. George Gershwin – Oh, Lady Be Good
Duke Elington/Bob Russel – Don’t Get Around Much Anymore
Fats Waller – Ain't Misbehavin
Mateusz Pisulak – saksofon I altowy
Antoni Kuzak - saksofon II altowy
Bartłomiej Noszka - saksofon tenorowy
Antoni Szczęsny - saksofon barytonowy

6. Dymitr Szostakowicz – Preludium i Scherzo
na oktet smyczkowy op. 11
Oktet smyczkowy w składzie:
skrzypce:
I Bartosz Cajler
II Magdalena Szczepanowska
III Aleksandra Bucholc
IV Katarzyna Seremak
altówki:
I Natalia Reichert
II Damian Kułakowski
wiolonczele:
I Piotr Hausenplas
II Stanisław Peryt

7. Michael Pretorius – Taniec królewski, Courante, Ballet,
La Rosette
Manuel Penella – El gato montes
Kwartet gitarowy: Katarzyna Szczecińska, Łukasz Mikołajczyk, Jan Strojewski, Tomasz Żółciński