Menu

Organizator

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st.
im. F. Chopina w Nowym Sączu

Współorganizatorzy

Urząd Miasta Nowego Sącza

Nowosądecka Mała Galeria

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu

Pijalnia Artystyczna w Piwnicznej-Zdroju

Lubovnianskie Muzeum Hrad v Starej L'ubovni (Słowacja)

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu

Ośrodek Konferencyjno – Wystawienniczy Kasztel w Szymbarku

Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Uściu Gorlickim

Parafia pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej

Koncert w Muzeum

 

9 sierpnia, o godz. 17.00 – w Domu Gotyckim w Nowym Sączu odbył się kolejny koncert uczestników XVII MKIM.

Program koncertu:

1. Johann Sebastian Bach – „Gerechter Gott, ach, rechnest du?” BWV89
Anastazja Golachowska – sopran
Antonina Golachowska – obój
Szymon Kowalczyk – fortepian

2. Georg Friedrich Händel – „Ombra mai fu” z opery „Xerxes”
Lamla Łukasz - bas
Szymon Kowalczyk – fortepian

3. Gioacchino Rossini – „Una voce poco fa” z opery „Cyrulik Sewilski”
Katarzyna Maria Sobczyk - sopran
Szymon Kowalczyk – fortepian

4. Stanisław Niewiadomski – „Dzwony”
Ewelina Szymańska - mezzosopran
Szymon Kowalczyk – fortepian

5. Sergei Rachmaninoff – „Zdjes charaszo”
Adriana Ferfecka - sopran
Szymon Kowalczyk – fortepian

6. Richard Strauss – Allerseelen op. 10 nr 8
Magdalena Drozd - sopran
Szymon Kowalczyk – fortepian

7. Vincenzo Bellini – recytatyw i aria Julii „Eccomi in lieta vesta... Oh! quante volte...”
z I aktu opery „I Capuleti e i Montecchi”
Olga Siemieńczuk - sopran
Szymon Kowalczyk – fortepian

8. Wolfgang Amadeus Mozart – recytatyw i aria Hrabiego „Hai già vinta la causa / Vedro mentr'io sospiro” z opery „Wesele Figara”
Michał Barański – baryton
Benjamin Laurent – fortepian

9. Ambroise Thomas – aria Federica „Me voici dans son boudoir” z opery „Magnon”
Małgorzata Pietrzykowska - mezzosopran
Benjamin Laurent - fortepian

10. Artur Rubinstein – „Romans Demona” z opery „Demon”
Jan Szurgot - bas
Benjamin Laurent - fortepian

11. Antonín Dvořák – „Dejte klec jestřábu”
Hubert Zapiór - baryton
Benjamin Laurent - fortepian

12. Léo Delibes – „Les filles de Cadix”
Mariola Rudzińska - sopran
Benjamin Laurent – fortepian

13. Franz Schubert – „Der Doppelgänger”
Michał Rudziński - bas
Benjamin Laurent - fortepian

14. Stanisław Moniuszko – duet Podczaszyca i Chorążego z opery „Hrabina”
Jan Szurgot – bas
Hubert Zapiór - baryton
Benjamin Laurent - fortepian

15. Jacques Offenbach - Barcarola z opery Opowieści Hoffmana
Andrea Oswald - sopran
Marielle Jankowski - mezzosopran
Lech Napierała – fortepian

16. Giacomo Puccini - „O mio babbino caro” z opery „Gianni Schicchi”
Karol Szymanowski - Pieśń „Łabędź”
Katarzyna Moląg – sopran
Lech Napierała – fortepian

17. Wolfgang Amadeus Mozart - „Non piu andrai” z opery „Wesele Figara”
Janusz Stolarski - bass-baryton
Lech Napierała – fortepian

18. Antonio Vivaldi - „ Un raggio di speme” z opery „Orlando”
Natalia Kawałek - sopran
Lech Napierała – fortepian

19. Giuseppe Verdi - „Morro, ma prima in grazie” z opery „Bal Maskowy”
Ewa Banasiak - sopran
Lech Napierała – fortepian

20. Felix Mendelssohn-Bartholdy - Pieśni „Hexenlied” op. 8
Karol Szymanowski - „U jeziorecka” z cyklu Pieśni Kurpiowskie
Aleksandra Wiwała - sopran
Lech Napierała – fortepian

21. Adolf Huber - Concertino F-dur op. 7
Ignacy Sus – skrzypce
Aleksandra Dallali – fortepian

22. Joseph Haydn – Koncert skrzypcowy G-dur
cz. I Allegro moderato
Zuzanna Sus – skrzypce
Aleksandra Dallali – fortepian

23. George Gershwin – arr. Jascha Heifetz - fantazja na tematy z opery „Porgy and Bess”
Henryk Tritt – skrzypce
Lech Napierała – fortepian

24. Henryk Wieniawski – Polonez D-dur op. 4
Bartosz Cajler – skrzypce
Lech Napierała – fortepian

25. Ignaz Playel – Duet A-dur
Henryk Tritt, Anna Kosińska – skrzypce

26. Dymitr Szostakowicz – 3 Duety na dwoje skrzypiec i fortepian
Preludium
Gawot
Walc
Bartosz Cajler, Agata Kawa – skrzypce
Paweł Sommer – fortepian

27. Mieczysław Karłowicz – Koncert skrzypcowy A-dur
cz. II Romanza
Magdalena Skwierczyńska – skrzypce
Aleksandra Dallali – fortepian

28. Niccolò Paganini – Kaprys nr 24
Agata Kawa – skrzypce

29. Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert skrzypcowy G-dur KV216
cz. I Allegro
Zuzanna Dulęba – skrzypce
Aleksandra Dallali – fortepian

30. Gaetano Pugnani / Fritz Kreisler – Preludium i Allegro
Weronika Zimnoch - skrzypce
Aleksandra Dallali – fortepian

31. Sergei Rachmaninoff – Wokaliza
Anna Kosińska – skrzypce
Rafał Mokrzycki – fortepian

32. John Dowland – Melancholy Galliarde
Kinga Giemza – gitara

33. Alfred Schnittke – Variationen über einen Akkord
Rafał Mokrzycki – fortepian