Jest znaną i renomowaną skrzypaczką, zamieszkałą na stałe we Francji.

Z wyróżnieniem ukończyła Conservatoire National Superieur de Musique w Paryżu w klasie prof. Jean Fourniera. Następnie otrzymała stypendium na studia podyplomowe u Gerarda Pouleta.

Kształciła się u  takich wybitnych pedagogów jak: J. Jankelewicz, H. Szeryng, Y. Menuhin, S. Vegh, J. Gingold oraz u jej matki – pianistki Barbary Halskiej, z którą prowadziła bardzo intensywną dzialalność koncertową.

Laureatka miedzynarodowych konkursów w Neapolu i Brescii. Za wybitne osiągnięcia artystka otrzymała prestiżową nagrodę Fondation de France.

Zapraszana przez międzynarodowe festiwale muzyczne m.in. w Menton, Le Touquet, Montpellier, Bordeaux, Warszawie, Paryżu, Reims i Krakowie.

Ma na swoim koncie nagrania fonograficzne entuzjastycznie przyjęte przez międzynarodowe media. Jeden z najważniejszych międzynarodowych miesięczników The Stard w Londynie poświęca jej artykuł na temat interpretacji koncertu A.Tansmana, nagranego jako prapremiera światowa dla firmy Olimpia. Jej nagrania DVD i CD są rownież promowane przez znaczące miesięczniki Diapason i Le Monde de la Musique w Paryżu.

Skrzypaczka koncertowała w wielu prestiżowych salach koncertowych m.in. w Theatre des Champs – Elysees, L`Opera Comique,  Salle Gaveau, Philharmonie de Versailles, G.Verdi w Mediolanie,  Theatre Saint – Louis w Lizbonie, Suntory Hall w Tokio, w Teatrze Wielkim w Brescii i w sali Gewandhausu w Lipsku.

Beata Halska stale koncertuje jako solistka i koncertmistrzyni z orkiestrą kameralną Solistes de Versailles. Jako kameralistka występuje także z mężem Bernardem Le Monnier, w duecie  Violons de Versailles  oraz  w zalożonym przez siebie kwartecie Leonore, patronowanym przez merostwo w Levallois- Perret.

Artystka działa na rzecz propagowania muzyki polskiej we Francji w Association Musifleuves oraz w Stowarzyszeniu Polskich Artystów Muzyków w Paryżu, jako wiceprezydent.

Jej ostatnie CD z nagraniem utworów na skrzypce i fortepian, wybitnego kompozytora francuskiego Florent Schmitta  (1870 – 1958),  wydane  przez firme Naxos, zostało entuzjastycznie przyjęte przez międzynarodową prasę.

Za swoją dzialalność artystyczną Beata Halska Le Monnier została włączona  w poczet członków prestiżowej Akademii Nauki i Sztuki w Wersalu.

Beata Halska gra na instrumencie Jean-Baptiste Vuillaume  (1835).