Zapraszamy adeptów muzyki do udziału w Międzynarodowym Kursie Interpretacji Muzycznej im. Barbary Halskiej w Nowym Sączu, mieście powstałym w Średniowieczu, o bogatej historii, wielu znakomitych zabytkach, oryginalnym folklorze, w mieście zdolnych, ambitnych i przedsiębiorczych ludzi.

Leżący w Kotlinie Sądeckiej, w widłach Dunajca i Kamienicy, rzek mających swoje źródła w górach – Nowy Sącz – jest miastem przyjaznym, ciepłym, ale też po góralsku zadziornym. Podnóża masywów górskich – z południa Beskidu Sądeckiego z Radziejową i Jaworzyną Krynicką, ze wschodu Beskidu Niskiego, z zachodu Beskidu Wyspowego, a na północy Pogórza Rożnowskiego, dalej Gorców, Pienin i Tatr uzasadniają taką tezę.

To w tym miejscu od 1996 roku młodzi muzycy mogą rozwijać swój warsztat, muzykalność i wirtuozerię pod okiem wybitnych artystów z Polski i ze świata.

W miejscowościach naszego regionu usłanych na historycznych szlakach handlowych – „węgierskim”, „bursztynowym” organizujemy koncerty plenerowe i tradycyjne, kameralne, symfoniczne i solowe.

Wyzwaniem dla artysty współczesnego jest umiejętność występu w różnych warunkach akustycznych. Mamy Przyjaciół w wielu miejscowościach i krajach z nami sąsiadujących, np. na Słowacji, na zamku w Starej Lubovni. Dlatego w ramach Festiwalu „Wakacje z muzyką” organizujemy koncerty uczestników i profesorów w różnych salach, w ciekawych miejscach, atrakcyjnych turystycznie i krajobrazowo.