Urodzona w Nowym Jorku sopranistka Claudia Visca jest absolwentką uznanego Curtis Institute of Music w Filadelfii, gdzie studiowała pod kierunkiem Anny Moffo, Eufemii Giannini i sopranistki wagnerowskiej Margret Harshaw. Otrzymała Stypendium Fulbrighta, co umożliwiło jej studiowanie w Hochschule fur Musik Wien, gdzie ukończyła naukę pod kierunkiem Hilde Rossel-Majdan i Antona Dermota.

Claudia Visca współpracowała z wybitnymi dyrygentami, reżyserami i artystami, w tym: Eugene Ormandy, Gustav Kuhn, Istvan Kertesz, Miguel Gomez-Matinez, Sandor Vegh, Raphael Frühbeck de Burgos, Pina Bausch, Christine Mielitz, Marcel Prawy, Bruno Canino, Rudolf Serkin, kwartet Guarneri, Edith Mathis, Agnes Baltsa i Placido Domingo. Najważniejszym wydarzeniem w karierze Claudii Visca było zaśpiewanie partii Marii w West Side Story pod dyrekcją kompozytora Leonarda Bernsteina.

Podczas swojej długiej kariery scenicznej Claudia Visca gościła w ponad 25 teatrach operowych w Europie, między innymi w Amsterdamie, Berlinie, Kolonii, Genewie, Wiedniu i Zurychu. Wystąpiła w ponad 75 rolach, w ponad 2000 przedstawień w operach, operetkach i musicalach oraz na koncertach

W latach 1998-2003 Claudia Visca była profesorem śpiewu w Hochschule fur Musik Cologne. W 2003 roku została profesorem na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Performatywnych w Wiedniu.

Claudia Visca prowadziła międzynarodowe kursy mistrzowskie z techniki wokalnej i interpretacji w Australii, Austrii, Bułgarii, Chinach, Chorwacji, Czechach, Anglii, Niemczech, Grecji, na Węgrzech, we Włoszech, Japonii, Norwegii, Polsce, Serbii, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych.

Jej uczniowie są laureatami międzynarodowych konkursów i jako soliści śpiewają w największych operach i salach koncertowych na całym świecie, w tym: Amsterdam, Barcelona, ​​Berlin, Bordeaux, Bolonia, Buenos Aires, Glyndebourne, Hamburg, Lisbona, Londyn (Covent Garden), Madryt, Mediolan (La Scala), Moskwa, Monachium, Nowy Jork (Metropolitan), Paryż, Pekin, St. Petersberg, Praga (Teatr Narodowy), Rzym, Seul, Tokio, Wiedeń, Warszawa i Zagrzeb.