Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie (2016), w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula oraz dr. hab. Gajusza Kęski (studia II st.). Ukończyła także rytmikę (studia I st.) w klasie dr hab. Magdaleny Stępień (2014). W 2020 roku otrzymała tytuł doktora sztuki w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka.

Laureatka Uczelnianego Konkursu ,,Gram z orkiestrą w Krakowie” (2014). W Czechach, zdobyła III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu dla Młodych Muzyków Music Seasons in Prague (2015) w kategorii solowej, a także III miejsce w kategorii duetów. Finalistka Międzynarodowego Konkursu w Berlinie Art duo Music Festival (2015) w kategorii solowej oraz duetów. Zdobyła II miejsce (kategoria solo) na Grand Prize Virtuoso w Londynie – nagrodą było wystąpienie w Royal Albert Hall w Londynie (2016), a także III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Rising Star – Berlin 2016 w duecie z marimbą. Ponadto wyróżnienie na tym samym konkursie w duecie z wiolonczelą. Wraz ze swoją siostrą – Wiolettą Strączek (flet) – zdobyły I miejsce w grudniu 2017 roku na Międzynarodowym Konkursie im. Ludwika van Beethovena w Wiedniu. Koncertowała z takimi orkiestrami jak: Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Krakowie – partia solowa Koncertu Fortepianowego W.A. Mozarta G-dur KV 453, Kraków (2014); Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza – ,,Koncert Warszawski” R. Addinsella w Filharmonii Śląskiej (2016), w Filharmonii Narodowej-Warszawa (2016); MCK Sokół w Nowym Sączu (2014); Orkiestra Dęta Akademii Muzycznej w Krakowie; Sinfonia Carpathia; Orkiestra Koncertowa z Warszawy. Zdobyła wyróżnienia za akompaniamenty podczas konkursów i przesłuchań:

V Świętokrzyski Festiwal w Kielcach (2020, 2018); XI Konfrontacje Instrumentów Dętych w Nowym Targu (2020); V Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych w Katowicach (2019); XIII Ogólnopolski Konkurs „JUPITER” w Krakowie (2019); III Ogólnopolski Konkurs Klas Instrumentów Dętych w Wadowicach (2019); XII Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych w Piotrkowie Trybunalskim (2018); Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych – Brno (2017); Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy w Cieszynie (2016); Ogólnopolski Konkurs Klarnetowy w Sosnowcu (2016); Przesłuchania CEA Instrumentów Dętych Drewnianych i Blaszanych I i II stopnia (2016, 2017). Brała udział w wielu prestiżowych, międzynarodowych konkursach jako akompaniator m.in. Międzynarodowy Konkurs ARD w Monachium czy VIII Międzynarodowy Konkurs Fagotowy im. Carla Marii von Webera we Wrocławiu. Dokonała nagrań wielu płyt CD m.in. z Orkiestrą Reprezentacyjną SG (2013), z którą koncertowała podczas Festiwalu Organowego w Leżajsku (2013).

Jest akompaniatorem podczas Letniej Akademii Muzycznej w Krakowie, Międzynarodowego Kursu Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu, Małopolskiej Akademii Talentów, Studium dla Kapelmistrzów Orkiestr Dętych. Swe umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pianistów takich jak: Paul Badura-Skoda, Dmitrij Bashkirov, Anna Malikova, Manfred Aust czy Roberto Russo.

Obecnie pracuje w Akademii Muzycznej w Krakowie jako akompaniator na Wydziale Instrumentalnym, a także na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej. Prowadzi działalność pedagogiczną w szkołach muzycznych I i II stopnia.