Maria Shetty jest absolwentkąAkademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Janusza Pisarskiego oraz Universtität für Musik und darstellende Kunst Wien w klasie prof. Wolfganga Klosa i as. Urlicha Schönauera. Swoje umiejętności doskonaliła także w prestiżowej European Chamber Music Academy oraz na rozmaitych kursach mistrzowskich pracując pod kierunkiem takich muzyków i zespołów jak: H. Beyerle, J. Meissl, P. Buck, A. Kouyoumdjian oraz Apollon Musagete Quartett, Tokyo String Quartet. W 2021 roku otrzymała stopień doktora habilitowanego sztuki.

Od 2011 roku jest altowiolistką Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Współpracowała także z orkiestrami Sinfonietta Cracovia i Capella Cracoviensis.

Jest laureatką konkursów krajowych i międzynarodowych takich jak m.in. Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej w Plovdiv (II nagroda i nagroda specjalna za interpretację muzyki D. Szostakowicza, 2015), Charles Hennen Concours w Holadnii (II nagroda i nagroda specjalnaBaerenreiterUrtextPreis, 2011), Konkurs Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie (III nagroda na Międzynarodowym, 2007). Maria jest także stypendystką rozmaitych organizacji m. in. Programu Stypendialnego „Młoda Polska”, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Pacific Music Festival w Japonii, European Chamber Music Academy oraz Stypendium Naukowego Miasta Krakowa.

Jako kameralistka regularnie koncertuje w ramach różnych formacji oraz systematycznie bierze udział w serii NOSPR kameralnie. Występowała na takich festiwalach jak m. in. Festival Pablo Casals (Prades), Mozartiade (Augsburg), Kalkalpen Festival (Grossraming), Pacific Music Festival (Sapporo), Internationales Musikfest Goslar-Harz, Przemyska Jesień Muzyczna, Paderewski Festival (Paso Ronles – California). Od 2014 roku współtworzy Messages Quartet – specjalizujący się w wykonawstwie polskiej muzyki kameralnej. Zespół ten wielokrotnie występował w Polsce i na świecie. W 2017 roku ukazał się debiutancki album Messages Quartet, na którym zrejestrowane zostały kwartety smyczkowe Szymona Laksa. Pod koniec 2019 roku ukazała się druga płyta Messages Quartet, zatytułowana „Messages”, z kompozycjami A. Panufnika, S. Moniuszki oraz K. Pendereckiego. Jako kameralistka Maria nagrywała dla takich wydawnictw jak DUX, Acte Prealable, Wydawnictwo UMFC.

Od 2016 roku prowadzi działalność dydaktyczną w Katedrze Skrzypiec i Altówki w Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie, gdzie najpierw była asystentką w klasie prof. Pisarskiego, a od 2021 roku prowadzi swoją klasę altówki. Od kilku lat jest wykładowcą Małopolskiej Akademii Talentów, prowadziła kursy w ramach Letniej Akademii Muzycznej w Krakowie i za granicą (m.in. Brazylii).