Pianistka pochodząca z polsko-francuskiej rodziny o głębokich tradycjach muzycznych. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku sześciu lat u swojej babci Barbary Halskiej, profesora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, która przekazała jej pasję do gry na fortepianie.

Po uzyskaniu I nagrody w Konserwatorium Wersalskim w klasie François Chaplina, uzyskała dyplom Master of Performing Artist z wyróżnieniem w Konserwatorium Flamandzkim w Brukseli w klasie Daniela Blumenthala. Nauczycielka gry na fortepianie w Konserwatorium im. Maurice’a Ravela w Levallois-Perret. Zdobyła Nagrodę Publiczności na Konkursie Interpretacyjnym Mois Molière w Wersalu. Jest także zwyciężczynią konkursów Claude Kahn i Vulaines-sur-Seine. Doskonaliła się u takich pianistów, jak Jay Gottlieb, Denis Pascal, Claire Désert, Vincent Coq czy Francine Kay.

Marielle le Monnier jest członkiem Ensemble Solistes de Versailles, z którym regularnie występuje jako solistka i kameralistka. Jest gościem takich festiwali jak Festiwal Mois Molière de Versailles, sezon muzyki kameralnej Nicejskiej Orkiestry Filharmonicznej i Narodowej Orkiestry Romanticle de France, Festiwalu Muzyki Romantycznej w Buc, Festiwau Młodzieży „Talents de Paris” , Festiwalu Muzyki Sakralnej de Guyancourt, Bardejov Festival (Słowacja).