Studia muzyczne ukończył po indywidualnym toku studiów w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie Marcina Zalewskiego. Następnie otrzymał stypendium rządu Hiszpanii i studiował w Conservatorio Superior w Alicante w klasie Jose Thomasa. Swoje umiejętności doskonalił na wielu międzynarodowych kursach muzycznych.

Jest wykładowcą klasy gitary w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i jej filii w Białymstoku. Prowadzi również klasę gitary w ZPSM nr 2 w W-wie.

W swojej 35 letniej praktyce pedagogicznej wykształcił wielu gitarzystów, którzy legitymują się wybitnymi sukcesami na wielu międzynarodowych konkursach, oraz znaczącymi osiągnięciami koncertowymi, fonograficznymi i pedagogicznymi.

Za wybitne osiągnięcia pedagogiczne otrzymał nagrodę I st Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrodę I st. Dyrektora CEA, oraz medal Zasłużony Dla Kultury Polskiej.

Koncertuje solo, kameralnie i jako solista z orkiestrami symfonicznymi.. Występował na wielu festiwalach muzycznych m.in. Warszawska Jesień, czy Międzynarodowy Festiwal w Łańcucie oraz w wielu krajach europejskich solo i kameralnie.

Prowadzi liczne kursy i lekcje mistrzowskie w Polsce, Niemczech, Słowacji, Hiszpanii. Jest zapraszany do prac w jury do wielu krajowych i międzynarodowych konkursów w Polsce i zagranicą. Wielokrotnie przewodniczył jury na międzynarodowych konkursach.